Назустріч казковій зимі та здоров’ю або Прогулянки засніженими стежками рідних чернівецьких околиць

Майже рік тому людство опинилося віч на віч з Covid-19, цією страшною, підступною та часто з непередбачуваними наслідками хворобою. Багатьом з нас прийшлося сповна відчути болючу розлуку з рідними, суттєві обмеження звичного життя, гіркі втрати серед друзів, сусідів та знайомих, невпевненість у завтрашньому дні… Водночас ми навчилися більше цінувати життя та радість простих людських стосунків. За цей «ковідний» рік ми також відійшли від звичного обговорення улюблених тем – погоди та політики, нам всім прийшлося вимушено стати експертами з вірусології. І, позаяк спасіння потопаючих є справою рук власне потопаючих, ми нарешті почали завзято зміцнювати своє здоров’я.

Тепер ми у всьому обізнані і знаємо, що найважливішим у запобіганні вірусним та інфекційним хворобам є імунітет. Саме він по суті і є нашим здоров’ям, тому що захищає нас від усіляких «вражих агентів» і, чим краще імунітет, тим рідше ми хворіємо, тим краще якість та тривалість нашого життя.

Але через малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, емоційне навантаження, нестачу чистого повітря та інші несприятливі фактори у багатьох жителів міст імунітет, на жаль, значно знижений. Що ж можна зробити, щоби знову відчути прилив енергії та сил та стати майже невразливим для підступної хвороби?

Доведено, що крім збалансованого харчування, запобігання стресам, позитивного настрою та достатнього сну, одним з найкращих засобів покращення імунітету є активні заняття спортом на свіжому повітрі. Звичайно, у великому місті не зовсім легко знайти чисте повітря, але за певного бажання завжди можна відшукати природну оазу – парк або лісосмугу, малолюдні вулички також придатні для здійснення прогулянок.

Приємно спостерігати, як наші сусіди, які раніше взагалі не дуже дружили з фізичною культурою, тепер завзято крокують вуличками вранці та ввечері. Деякі з них опанували техніку скандинавської ходьби, так званий Nordic Walking, та наполегливо намотують кілометри. Хтось бігає, хтось віддає перевагу велосипеду, кожен, на щастя, може обрати по душі свій особистий вид фізичної активності.

Нам, наприклад, здавна полюбилися піші прогулянки гарними околицями рідних Чернівців… Ми залюбки мандруємо на далекі відстані та не робимо перерви навіть у сніжні та морозні зими. Щоразу доводимо на практиці, що у природи нема поганої погоди, і від зимової прогулянки засніженими стежками отримуємо величезне задоволення!

Ходьба з метою зміцнення здоров’я підходить для людей різного віку. Тому що ходити пішки – це дуже природньо. Багаточисельні дослідження довели, що активність на свіжому повітрі є чи не найкращим лікарським засобом усіх часів та народів. Прогулянки просто неба є безкоштовними, доступними для кожного з нас, майже не мають протипоказань та, до того ж, вони чудово запобігають виникненню таких хворіб цивілізації, як остеопороз, серцево-судинні захворювання, рак, діабет, депресії, хронічна втома тощо. І чим більше ти отримаєш цих корисних «ліків» щодня, тим це краще буде для здоров’я!

Насправді регулярні піші прогулянки мають такий самий неперевершений довгостроковий оздоровчий ефект, як і при систематичних заняттях іншими видами спорту.

Доведено, що вже через 10 хвилин від початку ходьби активуються усі клітини організму, покращується кровопостачання м’язів, шкіри, взагалі всіх органів, значно активуються легені, які забезпечують організм більшою кількістю кисню.

Вже через 20 хвилин активної ходьби мозок отримує додаткову енергію, яка спрямовується на покращення концентрації уваги, розвиток творчості та вирішення складних завдань. Усім відомо, що після прогулянки на свіжому повітрі щоразу відчувається значне прояснення в голові.

Прогулянки, навіть у похмуру погоду, сприяють виробленню організмом вкрай необхідного для імунітету вітаміну D.

Кожен наш крок зміцнює опорно-рухливий апарат, що запобігає розвитку остеопорозу. Доведено на практиці, що під час прогулянок суттєво покращується настрій, прогулянки корисні не тільки для тіла, але й для душі.

Окрім цього, під час прогулянок можна відкрити для себе щось нове у плані краєзнавства, насолодитися спостереженням за природою, розгадати деякі хвилюючі загадки… Прогулянка – це унікальна можливість зміцнювати здоров’я, а також дивуватися, надихатися, захоплюватися, заряджатися енергією та набувати позитивні емоції.

У кожного з нас у рідному місці є певні куточки, які хочеться коли-небудь відвідати. Це можуть бути місця з нашого дитинства, коли ми з батьками провідували родичів у іншій частині міста, ходили з мамою на примірку до її подруги-кравчині на вузьку вуличку на околиці Чернівців, або місця, де ти бував вже зі своїми дітьми, які вже тим часом самі стали батьками. Коли відвідуєш такі особливі місця, вдається хоча б на мить повернутися у давні, такі зворушливі часи та відчути справжній зв’язок поколінь.

Про особливості піших походів у зимовий період, про їхнє планування та здійснення буде згодом.

Отже, не баріться, збирайтеся та сміливо вирушайте назустріч здоров’ю та казковій зимі, не пожалкуєте.

Щиро ваш Жіночий Оптиміст Клуб

Фотозвiт

Галерея

Назустріч казковій зимі та здоров’ю або Прогулянки засніженими стежками рідних чернівецьких околиць Частина 1
2020 - 2021
footer