Важлива інформація

info-1

Слово «Вітапаркур» складається з латинського “Vita” – життя, та французького “Parcours” – дистанція або смуга перешкод, і разом означає фітнес-маршрут у лісовій або парковій зоні. Головна відмінність Вітапаркуру від традиційних «стежок здоров’я» – це використання у лісах та парках тренажерів, виготовлених з природних матеріалів. До речі, у Швейцарії збудовано 502 подібних Вітапаркура.

15 спортивних тренажерів гармонійно вписуються у природне середовище вздовж паркових стежок. Спортивні снаряди виготовлені з екологічних матеріалів. Це турніки, кільця, пні, бруси, лави для віджимання тощо. Загалом можна виконати 43 вправи на різні групи м’язів. Враховуючи біг або ходьбу дистанцією більше одного кілометру, а також кількість та складність вправ, можна бути впевненими, що збалансоване фізичне навантаження гарантовано піде Вам на користь.

Усі тренажери пронумеровані, обладнані вказівниками з докладними інструкціями та схемами вправ на різні групи м’язів, тому кожен бажаючий знайде для себе відповідні рекомендації.Зручним та корисним для відвідувачів є використання на інформаційних стендах трьох кольорів: блакитного для позначення вправ на витривалість, жовтого – на гнучкість, червоного – на силу.

З ІСТОРІЇ ВИНИКНЕННЯ ВІТАПАРКУРУ

Цей швейцарський винахід з’явився ще у 1968 році. Згідно історії виникнення Вітапаркуру, команда гімнастів одного з районів Цюріха – Воллісхофена, вирішила підвищити ефективність своїх тренувань. Задля цього вони перенесли їх із задушливого спортивного залу на свіже повітря та використали у якості своєрідних тренажерів все, що потрапило під руку у сусідньому лісі: пні, гілки та стовбури дерев, що впали. Але мешканці району, які також регулярно навідувалися до цього лісу та дбали про порядок у ньому, щоразу прибирали стежки та звільняли їх від подібного, з їх погляду, сміття.

Не маючи змоги щоразу знаходити нове знаряддя, спортсмени звернулися до місцевої влади з проханням офіційно створити тропу з природними гімнастичними тренажерами. Згідно з задумкою гімнастів, снаряди мали бути виготовлені з екологічних матеріалів, гармонійно вписуватись у природне середовище і, щоголовне – бути доступними будь- коли для усіх бажаючих займатися спортом безпосередньо у лісі. Ідея була підтримана і, таким чином, у Цюріху з’явився перший маршрут Вітапаркуру. Тепер по всій Швейцарії таких фітнес-стежок безліч і всі вони носять назву «Цюріх Вітапаркур».

Девізом Вітапаркуру швейцарці обрали вислів «Sport macht glücklich», що в перекладі означає «Спорт робить вас щасливими». 

МЕТА ПРОЕКТУ

info-2

Метою проекту є популяризація активного способу життя, надання можливості підтримувати гарну спортивну форму заняттями на свіжому повітрі у зручний для кожного час. Збалансовані фізичні навантаження сприяють оздоровленню та укріпленню всього організму, особливо серцево-судинної та дихальної систем, а також опорно-рухливого апарату. Заняття благотворно впливають на нервову систему, обмін речовин, розвивають гнучкість, витривалість, силу, координацію рухів, покращують настрій, заряджають енергією та захищають від емоційного перевантаження.

Важливою складовою занять є те, що користь від вправ саме на свіжому повітрі значно зростає, підвищується і власна самооцінка.Усі тренажери зручні, надійні та безпечні. Заняття на Вітапаркурі підходять для тренувань як професійних спортсменів, так і аматорів – прихильників здорового способу життя. Завдяки різній висоті тренажерів Вітапаркур підходить також для тренування дітей, підлітків та людей з особливими потребами.

Заняття на Вітапаркурі відкривають для жителів нашого міста нові оздоровчі перспективи. Це своєрідна природна та спортивна розвага,яка має надзвичайно корисний ефект для укріплення здоров’я. На заняття можна виходити цілими сім’ями, перетворюючи звичайну пробіжку у справжню пригоду з пошуком, вибором та виконанням різних завдань. Тренуватися можна поодинці, з сім’єю, з однодумцями, і все це – абсолютно безкоштовно.

15 спортивних тренажерів гармонійно вписуються у природне середовище вздовж паркових стежок. Спортивні снаряди виготовлені з екологічних матеріалів. Це турніки, кільця, пні, бруси, лави для віджимання тощо. Загалом можна виконати 43 вправи на різні групи м’язів. Враховуючи біг або ходьбу дистанцією більше одного кілометру, а також кількість та складність вправ, можна бути впевненими, що збалансоване фізичне навантаження гарантовано піде Вам на користь.

Усі тренажери пронумеровані, обладнані вказівниками з докладними інструкціями та схемами вправ на різні групи м’язів, тому кожен бажаючий знайде для себе відповідні рекомендації.Зручним та корисним для відвідувачів є використання на інформаційних стендах трьох кольорів: блакитного для позначення вправ на витривалість, жовтого – на гнучкість, червоного – на силу.

Порада від швейцарців

Швейцарці рекомендують: під час проходження маршруту варто вітати один одного, вести розумні бесіди, жартувати, сміятися та іноді навіть фліртувати.

Важлива інформація

«Перший Буковинський Вітапаркур» – це маршрут для любителів комплексного фізичного навантаження у природному середовищі, який включає у себе біг або активну ходьбу за визначеним маршрутом та комплекс гімнастичних вправ.Заняття на різних тренажерах під час проходження дистанції надають можливість виконати десятки вправ з навантаженням на різні групи м’язів.
red

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ЗАНЯТЬ НА ВІТАПАРКУРІ

Не нехтуйте розминкою та обов’язково зробіть заминочні вправи наприкінці маршруту. Розминкою може бути проходження маршруту пішки в хорошому темпі без виконання вправ, а також довільні вправи на розтягування та розігрів м’язів. На тренажері №1 виконуються розминочні вправи на розтягування, а на тренажері №15 – заминочні вправи.

Дистанцію Вітапаркуру пропонується долати активною ходьбою або бігом.

Початківцям рекомендується виконувати вправи у запропонованій послідовності, з тренажеру №1 по №15. У цьому випадку Ви отримаєте навантаження на усі групи м’язів та подолаєте бігом або ходьбою дистанцію довжиною приблизно 1, 2 км.

Для більш підготовлених спортсменів та любителів фізкультури пропонується вдвічі довший маршрут. На першому колі рекомендується виконувати вправи лише на тренажерах з непарними номерами (без заминочних вправ на останньому тренажері), а на другому колі – вправи на парних тренажерах з обов’язковою заминкою. Таке одночасне послідовне виконання всіх вправ на всіх тренажерах та проходження дистанції 2,4 км є стандартним фізичним навантаженням за швейцарськими нормативами.

Окрім цього, кожен відвідувач Вітапаркуру також може самостійно розробити індивідуальну програму тренувань, виходячи з власних бажань та можливостей.

Під час виконання вправ дотримуйтесь докладних інструкцій зі схемами вправ, які викладені на вказівниках поруч з тренажерами. Уникайте різких змін як послідовності вправ, так і часу тренування. Підходьте до збільшення навантаження поступово, підбирайте такий темп виконання вправ, який гарантовано не зашкодить Вашому здоров’ю, для цього звертайте увагу на відповідні кольори вправ на вказівниках.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ВИМОГ ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ!

Забороняється займатися на тренажерах за дощової та вітряної погоди, у спеку, снігопад та ожеледь, а також у нетверезому стані, при поганому самопочутті та без інтенсивної розминки. Будьте обережними та обачливими, використовуйте тренажери виключно за їх прямим призначенням. Для занять підбирайте спортивний одяг по сезону та відповідно до погодних умов. Найкраще взуття – зручні бігові кросівки.

e-mark

ДО УВАГИ БАТЬКІВ З ДІТЬМИ

Батьки несуть відповідальність за недотримання вимог техніки безпеки дітьми!

children-sign

ПОРАДЬТЕСЯ З ЛІКАРЕМ

Відвідувачі свідомо та відповідально приймають рішення про виконання рекомендованих комплексів фізичних вправ, самостійно або за порадою лікаря визначають прийнятний для себе рівень фізичного навантаження та несуть особисту відповідальність за неочікувані негативні наслідки нехтування цими вимогами та порушення вимог техніки безпеки.

БУДЬТЕ ОБАЧЛИВИМИ!

Користування тренажерами із усвідомленим та контрольованим дотриманням усіх вимог техніки безпеки є необхідною умовою занять на маршруті Вітапаркуру.

У випадку появи під час виконання вправ болю чи будь-якого дискомфорту, слід негайно припини заняття та звернутися до лікаря. Розцінюйте біль як попередження про загрозу для Вашого організму. З огляду на небезпеку падіння уникайте контактів з елементами тренажерів, які стали слизькими внаслідок обледеніння, дощу, ранішньої та вечірньої роси.

Усі тренажери виготовлені у відповідності до креслень та технічних вимог, наданих «Zürich Vitaparcours», та повністю відповідають сучасним європейським стандартам безпеки.

safety-first

Увага! Адміністрація КП «Парк Жовтневий» не несе відповідальності за наслідки необачного користування тренажерами під час виконання фізичних вправ на маршруті Вітапаркуру.

footer