Ідея допомоги у влаштуванні цікавих овочевих грядок у дитячих садочках зародилася наприкінці 2014 року. Під час відвідування деяких дошкільних дитячих установ в Австрії та Німеччині я звернула увагу на те, з якою любов’ю та винахідливістю там були «створені» навчальні грядки, як правильно підібрані місцеві рослини, якими можуть зацікавитися діти… Приємно було спостерігати, з яким старанням та з якою радістю діти опікуються своїми власними ділянками.Не секрет, що навіть не всі дорослі достеменно знають, як виглядає петрушка на грядці, не говорячи про такі культури, як фенхель, мангольд, артишок, естрагон тощо. Зрозуміло, не з кожної дитини виросте садівник, але обізнаність у рослинах та посильна допомога у догляді за грядками безперечно розширить кругозір малечі, привчить до праці, а тим більше, що діткам це дійсно цікаво! Згадуючи своє власне дитинство, я до тепер добре пам’ятаю, як ми, ще зовсім маленькими, поливали з лійок зелену цибульку на грядці, а потім отримували цибулинне пір’ячко до обіду і яким смакотющим воно нам здавалося! Дуже добре пам’ятаю, як ми «ростили» зелених їжачків з пшениці прямо на підвіконні у дитячому садочку – це було справжнє диво! Можливо, що саме з цього часу я не уявляю своє життя без рослин…, та напевно, саме тому належу до так званих людей з «зеленими» пальцями.
Тема екологічного виховання дітей та молоді є одним з важливих напрямків роботи нашої громадської організації «Жіночий Оптиміст Клуб». Ми з колегами переконані, що дітям треба змалечку прививати любов до рідного краю, до кожної рослинки, до кожної живої істоти. Може тоді добрих чуйних людей побільшає? Свою роботу у цьому напрямку ми розпочали з допомоги у влаштуванні грядок з пряними та лікарськими рослинами, а також грядок з кабачками, гарбузами, квітами, соняшником, кукурудзою та багатьма іншими рослинами. Навіть овес посадили, та вже зібрали добрий врожай – буде чим підгодовувати щигликів та горобчиків узимку! Добре, коли все робиться спільними зусиллями. Ми вдячні за співпрацю насамперед працьовитому, чуйному та відповідальному колективу дитячої установи, а також нашим родичам та нашим друзям, які без вагань приходять на допомогу. Особлива подяка чудовій людині – Насті, яка всіма силами намагається змінити світ на краще, і в неї це дійсно виходить.
Говорять, що «Перший млинець грудкою», але це не про нас. Ми дуже задоволені і нашим цьогорічним врожаєм, і позитивними емоціями, які отримують діти при догляді за рослинами. А ще, у нас багато нових задумів і планів, але це поки що – секрет.
А оберігає наші рослини справжня садова фея, чудова авторська робота Тетяни Григоренко, яку ми отримали у подарунок. До речі, Марція, яку ми згадуємо у заголовку статті – це наша швейцарська подруга, садівниця у четвертому поколінні, талановитий флорист, щирий любитель природи, людина з надзвичайно великим та добрим серцем.