Теплого весняного дня, а саме таким днем видалося 1 квітня 2017 року, у парку «Жовтневий» м. Чернівці, Україна, відбулося Свято птахів. Ініціатива організувати свято у парку до Міжнародного дня птахів належить ГО «Жіночий Оптиміст Клуб». Представниці клубу спробували у цікавий спосіб привернути увагу дорослих та дітей до проблем захисту та збереження птахів. Цього разу гостями та активними учасниками пташиного дійства у парку стали маленькі діти, учні та їх батьки, вчителі, відвідувачі парку-любителі природи, серед яких була і голова Наглядової ради парку «Жовтневий» Олена Кміта. Зважаючи на те, що серед учасників свята було багато дітей молодшого шкільного віку, захід вирішили провести у формі уроку з природознавства просто неба.
Всі, хто завітав на «Свято птахів у Жовтневому», мали можливість познайомитися з фотовиставкою на прищепках та дізнатися, які птахи зимують у нашому місті. Учасникам заходу цікаво також було довідатися про особливості підгодівлі птахів узимку, ознайомитися з різноманітними видами кормів, якими охоче ласують наші маленькі друзі, прийняти участь у приготуванні обіду для пернатих, пригостити пташок у парку смачним обідом, спробувати погодувати синичок з руки, оглянути справжнє гніздо дятла, навчитись спостерігати за птахами, а потім закріпити набуті знання під час виконання квестових ігрових завдань. Учасники команди «Горобчики», шукаючи гніздо строкатого дятла, не втрималися від можливості трохи розiм’ятися на тренажері №6 Першого Буковинського Вітапаркуру.
З великим інтересом діти сприйняли розповідь учня Чернівецької гімназії №1 Юрія Ломакіна про те, що він разом з сестрою та батьками годує птахів прямо на балконі і таким чином рятує не одне пташине життя.
Приємним завершенням заходу стало спільне чаювання всіх любителів природи у парковій альтанці та обмін враженнями.
Представниці «Жіночого Оптиміст Клубу», які третій рік поспіль проводять подібні екологічні заходи у парках та навчальних закладах нашого міста, щиро переконані, що діти краще засвоюють те, що вони бачать власними очима і в чому самі приймають участь.
Парк – це ідеальне місце для того, щоби навчити дітей любити і розуміти природу, вважаютьчлени клубу. «Ми намагаємося у цікавий спосіб навчити дітей бачити те, що потребує нашої уваги, любові та захисту та таким чином стати активними захисниками навколишнього середовища», повідомили організатори. Доказом того, що урок природознавства просто неба був по-справжньому цікавим, є радісні очі дітей та слова однієї з присутніх вчительок: «Так, вирвали суботу, але це того варте. Діти у захваті».
Усі присутні щиро підтримали ініціативу представниць «Жіночого Оптиміст Клубу» щодо відзначення Свята птахів у Жовтневому кожного року.
Дорогі друзі! Бережіть птахів – наших крилатих друзів! Від нас залежить, чи зможуть майбутні покоління побачити їх красу не тільки на сторінках енциклопедій, але й у природних умовах рідного краю, закликали присутніх представниці «Жіночого Оптиміст Клубу». Організатори свята обіцяли присутнім провести восени низку пізнавальних заходів.