Захоплюючі прогулянки парком або Бьордвотчинг у Жовтневому

Природа – джерело натхнення. На природі можна одночасно розслабитися та набути енергію.

Для нас, багатьох жителів великих та маленьких міст, які буквально виросли на сірому та пильному асфальті, спілкування з живою природою завжди дарує несказану радість.

Насправді, що ж може бути приємнішим, ніж після затяжної зими нарешті вибратися за місто? Потрапити туди, де дихається якось по-особливому, тому що повітря там по-справжньому свіже, де неперевершені буковинські краєвиди милують око, де пташиний спів зігріває душу, де небо таке неосяжне, і коли вдивляєшся у цю синю глибину, починаєш розуміти суть та високе призначення нашого життя.

Але у наш стрімкий час для таких поїздок не у всіх та не завжди є можливість.

Тому чудовою альтернативою для зустрічей з природою можуть стати прогулянки в парках та скверах, яких, на, щастя, чимало у наших прекрасних Чернівцях.

Парки – це безцінні оази природи, куди насправді можна втекти від міської метушні та вдихнути свіжого повітря на повні груди. До того ж парки – це живий організм, де активно відбуваються різноманітні видозміни – природа, як і життя, не стоїть на місці. У парках майже кожної миті можна помітити те, що насправді дивує, надихає, розвиває та збагачує, робить тебе мудрішим та добрішим.

Звичайно, з природою спілкуватися можна і наодинці, але коли об’єднуються декілька людей зі спільними інтересами та схожим світосприйняттям, раптом починаєш бачити, дізнаватися та, навіть, відчувати набагато яскравіше. В групі дивним чином акумулюються увага, досвід, знання, панує піднесений емоціональний стан.

Я по-справжньому щаслива, що зустріла людей, з якими можна розмовляти мовою Природи.

Одним з наших по-справжньому захоплюючих занять у парку «Жовтневий» стали регулярні спостереження за птахами, так званий бьордвотчинг. «Bird Watch» – це аматорська орнітологія, яка набула у багатьох країнах світу широкої популярності. Бьордвотчери – це люди, які щиро цікавляться птахами, спостерігають за ними для власного задоволення та розвитку. Коли перехожі у парку запитують нас, чому саме ми обрали це ще трохи незвичне для багатьох захоплення, ми відповідаємо: головне – ми безмежно любимо природу та птахів, тому охоче спостерігаємо за їх життям та красою.

У березні 2019 року при Жіночому Оптиміст Клубі ми створили орнітологічну групу, яка займається не тільки спостереженням, але й веде активну еколого-просвітницьку роботу в парках та навчальних закладах нашого міста. Наша мета – заохочення до дбайливого та обережного ставлення до природи якомога більшої кількості чернівчан. Ми також активно співпрацюємо з відділом природознавства обласного краєзнавчого музею, окрема за це подяка – співробітникам музею Ігорю Скільському, Галині Голубєвій та Назару Смірнову.

Для любителів птахів неабияке значення має здатність до набуття нових знань і, водночас, певні терплячість та непосидючість, завзятість, енергійність, виняткова працездатність, позитивна вдача. До того ж треба мати характер справжнього винахідника та шукача пригод. Якісь з цих рис у нас вже є, а деякі ми розвиваємо та постійно вдосконалюємо. Для нас це не тільки хобі. Це дійсно спосіб життя.

Отож, обираємо гарну погоду, беремо з собою бінокль, фотокамеру, підбираємо зручне взуття та одяг непримітного кольору, бажано з довгими рукавами та закритими штанами, щоби не підхопити кліщів, та вирушаємо на пошук птахів. Якщо бути уважними, терплячими та націлити усю свою увагу, то навіть у звичайному міському парку можна помітити щонайменше з десяток видів птахів. А якщо цим займатися регулярно, то природа одного разу обов’язково розкриє свої орнітологічні таємниці, і ти почнеш бачити та чути з кожним разом набагато більше різних пернатих, розрізняти їхній спів та навіть розуміти їх…

Протягом року ми спостерігаємо як зимуючих у парку «Жовтневий» пернатих, так і птахів, які з’являються тут навесні, гніздяться та восени знову відлітають у теплі краї. Добре роздивитися птахів можна під час їх зимової підгодівлі. До годівничок у парку охоче навідують великі синиці, гаїчки, блакитні синиці та повзики. Вони зовсім не лякаються людей та нетерпляче чекають, коли ж ми почастуємо їх обідом.

Під час наших прогулянок ми часто бачимо граків, які збираються групками та навіть взимку ніжаться на сонці – зворушливе видовище! Також доволі часто нам вдається «застукати» їх під час купання в болотистій частині парку. У свій банний день вони збираються десятками та несамовито плескочуться у воді – прохолодна погода їм взагалі не заважає, у цих птахів реально спартанські правила прийняття водних процедур.

Завдяки тому, що декілька найактивніших та найдопитливіших учасників нашої групи живуть поблизу парку та мають можливість майже не щодня спостерігати за ними та змінами в природі, ми залишаємося в курсі всіх пташиних, та не тільки пташиних подій.

Так, минулої осені, ми протягом місяця бачили у парку сірих сов. Всі знають, що сови – нічні птахи, тому наші спостереження відбувалися пізно ввечері. Це було надзвичайне відчуття, коли сови перелітали з верхівки на верхівку берез, а ми бачили тільки їхні тіні та чули шелест крил. По всьому парку відгукувалось таємниче «уху-уху». Незабутні враження, справжній Твін Пікс.

Ми дійсно щасливі – кожна наша нова прогулянка парком відкриває двері у чарівний світ природи, заряджає позитивом та дає наснагу радіти життю. За любих обставин.

Щиро Ваш Жіночий Оптиміст Клуб:)

Фотозвiт

Галерея

Захоплюючі прогулянки парком або Бьордвотчинг у Жовтневому
2015 - 2020
footer